Kalbėtojų klubas

„Kataliko balso“ klubas – tai draugiška, aktyvi, profesionali kalbėtojų komanda, pasiruošusi atvykti pas jus!

Kalbėtojų komandos nariai yra pasiruošę kompetentingai, argumentuotai ir aiškiai pristatyti katalikų poziciją įvairiais visuomenei ir Katalikų Bažnyčiai aktualiais klausimais.

Visada atsiliepiame į žiniasklaidos kvietimus dalyvauti laidose, atsakome į užduotus klausimus, teikiame aktualią informaciją ir komentarus. Galime pristatyti su Katalikų Bažnyčia, tikėjimu bei morale susijusias temas Jūsų diskusijų klube, organizacijoje, mokykloje, parapijoje, bendruomenėje.

„Kataliko balso“ komandos nariai kalbėdami remiasi Katalikų Bažnyčios mokymu, tačiau pasisako kaip privatūs asmenys ir neatstovauja oficialios Katalikų Bažnyčios Lietuvoje pozicijos.

Norėdami pasikviesti „Kataliko balso“ kalbėtoją:

 • Parapijom, organizacijom ir kitoms grupėms: +370 (686) 98358 (Toma)
 • Žiniasklaidai: +370 (679) 15710 (Tomas); +370 (686) 98358 (Toma)
 • El. pšt.: info@katalikobalsas.lt

Mūsų siūlomos temos susitikimams:

 • Komunikacija: kaip kalbėti, kad netrukdytume išgirsti? (arba Draugiška komunikacija Naująjai evangelizacijai)

  Visuomenės dėmesį traukiantys moralės klausimai – puiki galimybė apaštalauti. Tačiau diskutuojant asmeniškai itin svarbiomis temomis sunku išlikti ramiam, o diskusija neretai perauga į ginčą. Pyktis yra prastas sąjungininkas norint nešti Evangelijos žinią aplinkiniams.

  Kataliko balso kalbėtojai klaus: Kokie yra draugiškos ir sėkmingos komunikacijos principai? Kaip kalbėi su kitaip galvojančiu ir kitaip tikinčiu, kad nesutrukdytume pažinti Katalikų Bažnyčią ir jos tikėjimą? Kaip pašalinti išankstines nuostatas ir kitas kliūtis išgirsti Gerąją Naujieną?
  Kalbėtojai: Tomas Taškauskas, Toma Bružaitė, Marijus Ilaras, Rūta Godliauskaitė

 • Sinodas apie šeimą: ar Bažnyčia keičia savo mokymą?

  Praėjusiais metais vyko pirmoji Sinodo apie šeimą dalis. 2015 metų rudenį įvyks antrasis, Sinodą apie šeimą užbaigiantis vyskupų susitikimas. Tiek sekuliarioji, tiek katalikiška visuomenės dalis nevienareikšmiškai vertino Sinodo metu keliamus klausimus ir kilusias diskusijas. Vieni tikisi teigiamų permainų, kurios labiau įtrauktų į Bažnyčia sunkumų patiriančias poras, kiti baiminasi, kad Katalikų Bažnyčia išduos pamatinius principus ir pakeis savo mokymą apie santuoką, šeimą, žmogaus gyvybę.

  Pristatydami šią temą „Kataliko balso“ kalbėtojai klaus: kas vyksta už uždarų Sinodo durų? Ar iš tiesų popiežius Pranciškus daro perversmą Bažnyčios mokyme apie šeimą? Kaip Katalikų Bažnyčia ruošiasi atsiliepti į specifinius šiandienos iššūkius santuokai, šeimai bei žmogaus gyvybės apsaugai?
  Kalbėtojai: Toma Bružaitė, Jolanta Misienė, Tomas Taškauskas.

 • Laudato Si – kokio atsivertimo reikalauja ekologija?

  Neseniai pasirodžiusi pirmoji popiežiaus Pranciškaus enciklika „Laudato Si“, kurioje aptariamas mūsų vartotojiškumo neigiamas poveikis aplinkai ir vargšams, nepaliko abejingų. Vieni teigia, kad Bažnyčia peržengia savo kompetencijos ribas ir kišasi į mokslo bei politikos sritį. Kiti sveikina Bažnyčios įsitraukimą į diskusijas apie žmogaus sąlygojamą klimato kaitą, aplinkos niokojimą ir galimas išeitis iš ekologinės krizės.

  Kataliko balso kalbėtojai kviečia diskutuoti: Ar Bažnyčia turi ką pasakyti apie ekologiją ir gali kalbėti šia tema? Kodėl Bažnyčia būtent dabar mus kviečia ekologiniam atsivertimui ir kuo šis kvietimas aktualus Lietuvos visuomenei?
  Kalbėtojai: Tomas Taškauskas, Gediminas Zelvaras, Rūta Godliauskaitė.

 • Popiežiaus Pranciškaus revoliucija

  Didysis reformatorius – taip trumpai galėtume apibūdinti charizmatiškąjį popiežių Pranciškų. Popiežius iš Argentinos nuo pat pirmųjų išrinkimo dienų stebina pasaulį tiek savo atviru neturtu, tiek artimumu vargšams, tiek drąsiomis Bažnyčios reformomis, kurios vertinamos nevienareikšmiškai. Vieniems tai ilgai laukti pokyčiai, priartinantys Bažnyčią prie paprastų žmonių, kiti daugelyje naujojo popiežiaus sprendimų bei pasisakymų įžvelgia grėsmę Katalikų Bažnyčios stabilumui.

  Kataliko balso kalbėtojai klaus: Kur link Bažnyčią kreipia dabartinis popiežius? Kokios svarbiausios reformos vyksta Vatikane? Ar visuotinės Bažnyčios pokyčiai pasieks ir Lietuvą?
  Kalbėtojai: Tomas Taškauskas, Toma Bružaitė, Gediminas Zelvaras, Marijus Ilaras

 • Kokia Bažnyčios vieta politiniame gyvenime? / Bažnyčia ir valstybė: atskiros, bet ar atskirtos?

  Gyvename sekuliarioje, pluralistinėje visuomenėje, kur kartu sugyventi ir bendrus sprendimus turi priimti įvairių tikėjimų, politinių pažiūrų, skirtingas ideologijas atstovaujantys žmonės. Visi turi teisę ir laisvę prisidėti prie visuomenės kūrimo. Kodėl susidaro įspūdis, kad Katalikų Bažnyčia siekia privilegijų ir išskirtinės pagarbos savo propaguojamai ideologijai? Kodėl Bažnyčios idėjos ir pasiūlymai dažnai pateikiami kaip kriterijai pilietiniams sprendimams, kurie liečia ir ne katalikus? Ar Bažnyčia neperžengia savo kompetencijos ribų, kai kalba apie žemiškus, o ne vien dvasinius reikalus?

  Artėjant rinkimams Kataliko balso kalbėtojai taip pat klaus: kokios turėtų būti katalikų politinės pažiūros? Už ką turėtų balsuoti geras katalikas?
  Kalbėtojai: Vytautas Raškauskas (Nuo 2016 01), Gediminas Zelvaras, Tomas Taškauskas

 • Bažnyčia apie lytiškumą: kalba per daug ar per mažai?

  Šventojo Jono Pauliaus II mokymas apie Kūno teologiją buvo vadinamas „kultūrine bomba“, kuri, panašu, dar neatskleidė visos savo galios. Bažnyčios mokymas apie lytiškumą labai dažnai suprantamas kaip tam tikrų draudimų rinkinys, kuris šiuolaikiniam žmogui siūlo tik intymių santykių, sekso ar net malonumo bado dietą.

  Ar Bažnyčios mokymas apie lytiškumą, vyriškumą bei moteriškumą gali pasiūlyti visavertiško, laimingo gyvenimo gaires šiuolaikiniam žmogui? Ar iš tiesų moralė lytiškumo srityje riboja žmogų? Kodėl šventojo Jono Pauliaus II mokymas apie Kūno teologiją pakeitė tokios daugybės žmonių gyvenimus?
  Kalbėtojai: Toma Bružaitė (nuo 2016 03), Justinas Rakita (nuo 2016 03)

 • Kontracepcija ir dirbtinis apvaisinimas: ar Bažnyčia iš tiesų supranta šeimų šiandienos iššūkius?

  „Turėsime tiek vaikų, kiek Dievas duos“ – gražus, krikščioniškas idealas, kuris realybėje dažnai labai sunkiai įgyvendinamas. Šeimyniniai reikalai yra viena iš sričių, apie kurią Katalikų Bažnyčia kalba nuolatos. Katalikiškas mokymas apie kontracepciją bei dirbtinį apvaisinimą dažnai sudaro įspūdį, jog Bažnyčia yra nejautri šeimų problemoms ir porų skausmui.

  Ar tikrai Bažnyčia draudžia planuoti šeimą? Ar geri katalikai gali planuoti, kiek ir kada turėti vaikų? Ar iš tiesų Bažnyčia smerkia nevaisingas poras ir palieka jas aklavietėje, drausdama naudotis mokslo pasiekimais?
  Kalbėtojai: Jovita Barisevičienė (Nuo 2015 10 iki 2016 02), Jolanta Misienė

Kalbėtojai:

Jolanta Misienė

Alternative Text

Naujausias autoriaus įrašas:

Rodyti visus autoriaus įrašus

Sigita Stasiulytė

Alternative Text

Naujausias autoriaus įrašas:

Rodyti visus autoriaus įrašus

Rūta Godliauskaitė

Alternative Text

Naujausias autoriaus įrašas:

Rodyti visus autoriaus įrašus