Ekologinis atsivertimas: Bažnyčios iššūkis šiandienos kultūrai


Data: 31/05/2017 Laikas: 19:00
Vieta: Salotų baras Mano Guru Adresas: Vilniaus g. 22/1 Miestas: Vilnius

Lietuvos jaunimo dienos bei Kataliko balsas kviečia į diskusiją

Ekologinis atsivertimas: Bažnyčios iššūkis šiandienos kultūrai

 

Vis dažniau šiandien keliame klausimą, kokį gyvenimo būdą pasirinkti, kad mūsų veikla nedarytų žalos supančiai aplinkai. Apie ekologiškus visuomenės vystymo sprendimus diskutuoja ir mokslininkai, ir visuomenininkai, savo kasdienėje buityje vis dažniau ieškome sveikesnių bei saugesnių produktų. Nors dar negreitai galėsime pasakyti, jog padarėme viską dėl savo aplinkos ir savo pačių saugumo, ekologinis mąstymas vis labiau tampa mūsų kasdienybe.

Viena iš labiausiai popiežiaus Pranciškaus pontifikatą apibrėžiančių temų kaip tik ir yra ekologija. Savo enciklikoje Laudato Si popiežius aptaria ne tik problemas ir iššūkius, bet siūlo ir principus bei gaires, kaip atkurti bei puoselėti sveiką ir tinkamą santykį su aplinka. Vargu ar galėtume sakyti, kad šis dokumentas yra pasiekimų apžvalga, verčiau tai – iššūkis bei uždavinys kiekvienam jį skaitančiam, ir ne tik katalikui.

Bet ar ekologija yra tinkama ir svarbi tema katalikų bendruomenei? Ar Katalikų Bažnyčia turi ką pasakyti apie ekologija? Kiek laiko ir pastangų katalikas turėtų skirti aplinkos apsaugai? O ką Bažnyčios mokyme apie ekologiją galėtų atrasti netikintis ar kitos konfesijos krikščionis? Ar Bažnyčios mestas iššūkis pasieks pačius katalikus?

Diskusijoje dalyvaus:

Kauno technologijos universiteto pakavimo inovacijų ir tyrimų centro direktorius Prof. Dr.  Visvaldas VARŽINSKAS

Kataliko balso vadovė Toma Bružaitė

Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro referentas, bei vienas iš Lietuvos jaunimo dienų organizatorių Martynas Stanys

www.jaunimodienos.lt